La Liga zyrtarizon datën e nisjes së kampionatit të ri dhe finalen e Copa del Rey

Periskopi.com Sporti

Më në fund është caktuar edhe data se kur do të fillojë sezoni i ri 2017/18 i La Ligas dhe finalja e Copa del Rey.

Kampionati spanjoll i futbollit do të fillojë zyrtarisht më 19 dhe 20 gusht, ku skuadrat do të zhvillojnë gjiron e parë të tyre në kampionat.

Ndërsa xhiro e 38-të apo e fundit e kampionatit spanjoll për sezonin 2017/18 do të luhet më 20 maj të vitit 2018.

Gjithashtu është caktuar edhe data se kur do të luhet finalja e Copa del Rey, ku finalja e Kupës së Spanjës do të luhet më 21 prill të vitit të ardhshëm.

Shpërndaje në: