Connect with us

Lajme

Ky ministër i dhuroi 7 vetura

Published

on

Me vetura 3Z të Ministrisë për Kthim dhe Komunitet voziten gazetarët e Radio KIM dhe aktivistët e një organizate jo qeveritare në Istog. Ministri Ministri Dalibor Jevtic shtatë vetura të ministrisë që udhëheq i ka dhënë për shfrytëzim për institucionet tjera.

Dy instutcionet që kanë përfituar nga kjo zemërgjerësi e ministrit kanë qenë jo publike sipas Zyrës së Auditorit të Përgjithshëm shkruan Gazeta Fjala.

“Automjeti me targa 3Z-163-18, më datë 05.08.2013 i është dhënë në shfrytëzim organizatës jo qeveritare “Multietnicka OJQ Agro Fokus” në Komunën e Istogut”, thuhet në raportin e ZAP.

Derisa njëra prej makinave të MKK me targa 3Z-158-18, është dhënë në shfrytëzim për një vit Radio KIM në muajit gusht të vitit të kaluar.

Këto marrëveshje me institucionet jo publike janë ndërprere nga MKK, pas pranimit të draft raportit të auditimit. Kurse 5 vetura tjera Dalibor u ka dhënë në shfrytëzim instutucioneve tjera publike.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending