Connect with us

Lajme

Ky është rrethrrotullimi ku kanë ndodhur 44 aksidente për 5 vjet (Video)

Published

on

Një rrethrrotullim në Magjistralen Prishtinë-Ferizaj në dalje të Ferizajt është shndërruar në vend të aksidenteve.

Rrethrrotullimi i cili ndodhet në magjistralen Prishtinë -Ferizaj është bërë i njohur për shkak të numrit të madh të aksidenteve që ndodhin në të.

Sipas zëdhënësit të Policisë në Ferizaj Agim Gashi vetëm në 5 vjetët e fundit në këtë rrethrrotullim kanë ndodhur 44 aksidente.

“Që nga viti 2013 deri më tani në këtë rrethrrotullim i cili është lëshuar në qarkullim në vitin 2013 kanë ndodhur gjithsej 44 aksidente ku dy prej tyre kanë qenë me fatalitet, në të cilët dy persona kanë humbur jetën, 15 persona kanë qenë të lënduar dhe 27 raste të aksidenteve janë vetëm me dëme materiale”, tha Gashi.

Edhe përkundër faktit se ky rrethrrotullim është i pajisur me shenja të komunikacionit, sipas Gashit problemi qëndron te pakujdesia e shoferëve.

“Në shumicën e rasteve sipas vlerësimit të ekspertizës në vendin e ngjarjes del të jetë kujdesi i vozitësve, shpejtësia e madhe dhe mosrespektimi i shenjave”, tha Gashi.

Aksidenti i fundit në këtë rrethrrotullim ka ndodhur para pak ditësh, ndërsa në të vdiq një shtetas norvegjez 26 vjeçar.

“Ngasësi ka qenë i vetëm në veturë dhe në këtë rast sipas vlerësimeve të vendit të ngjarjes është se shpejtësia ka qenë shkaktare”, tha Gashi.

KALLXO.com shkroi për këtë aksident.

Sipas policisë, 277 persona kanë vdekur në Kosovë nga aksidentet për dy vjet e pesë muaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending