Connect with us

Lajme

Ky është qyteti më i shtrenjtë në Evropë

Një hulumtim i ri ka zgjedhur qytetet më të shtrenjta dhe më të lira në Evropë, duke nxjerrë rezultate interesante.

Published

on

Eurostat shikoi koston e jetës në kryeqytetet evropiane. Duke përdorur ‘koeficientët e korrigjimit’ – të përdorur nga Komisioni Evropian për të siguruar që nëpunësit civilë evropianë kanë “barazi të fuqisë blerëse” në BE – u nxor qyteti më i shtrenjtë për të jetuar.

Rezultatet dolën të zymta për Britaninë, pasi që vendi më i shtrenjtë për të jetuar, me një vlerë prej 166.9 krahasuar me Brukselin është Londra, transmeton Gazeta Express.

Londra jo vetëm që është qyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Evropë, por është vendi i tretë më i shtrenjtë në botë, që vjen pas Ishujve Cayman dhe Zvicrës.

Por pse?

Transporti i Londrës është i dyti më i shtrenjti në botë dhe qyteti është i treti më i shtrenjti për koston e shërbimeve. Kobenhavn në Danimarkë doli i dyti dhe Stokholmi doli i treti më i shtrenjti në Evropë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending