Connect with us

Lajme

Ky është libri i Ahtisaarit, ku flitet edhe për Kosovën

Published

on

Ka dal në shitje libri “The Mediator” i  Martti Ahtisaarit, personi që njihet si ndërmjetësi  më i njohur dhe më i suksesshëm në konflikte ndërkombëtare.

Në biografinë e tij, ai flet edhe për Kosovën, roli i të cilit ka qenë shumë i rëndësishëm gjatë luftës, shkruan lajmi.net.

Në vitin 2008 ai mori çmimin e Nobelit për Paqe për rolin e e tij në sjelljen e pavarësisë në Namibia, tërheqjen e Serbisë nga Kosova, demolimin e armëve në Irlandën e Veriut dhe autonominë për Aceh në Indonezi.

Lista e Ahtisaarit e kontakteve ndërkombëtare dhe përvoja e tij globale, janë të jashtëzakonshme, emri i tij është ai që më së shumti përmendet kur botës i duhet dikush që të përpiqet të ndërmjetësojë një marrëveshje paqeje.

“The Mediator” është një biografi e autorizuar, e bazuar në intervistat e gjëra me vetë Ahtisaarin, si dhe familjen e tij, miqtë dhe kolegët.

ahtisari

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending