Connect with us

Lajme

Ky është kandidati i Nismës për kryetar të Drenasit

Kryetari i Nisma për Kosovën dega në Drenas, Isa Xhemajlaj ka thënë se dënimi i Nexhat Demakut dhe gjithë grupit ‘’Drenica II’’ është i papritshëm dhe i padrejtë.

Published

on

Sipas tij besonte që Gjykata do të dalte me një vendim të drejtë, duke u shpallur të pafajshëm:

‘’Kam besuar që Gjykata e Apelit do të dalë me një vendim të drejtë, me shpresën që këta djem të shpallen të pafajshëm. Është i padrejtë vendimi i Gjykatës së Apelit pasi që ata u dënuan për akte që nuk i kanë kryer asnjëherë.’’

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit ku ka dënuar të gjithë të akuzuarit e grupit ‘’Drencia II’’, Kryetari i Drenasit Nexhat Demaku dha dorëheqje nga posti i tij si i pari i kësaj komune.

E një gjë e tillë tashmë ka dhënë mundësinë që të tjerët të kandidojnë për të parin e këtij qyteti, derisa vet Kryetari Xhemajlaj tha se do të kandidojë për kryetar të Drenasit.

‘’Theksoj që asnjëherë nuk kam dëshirë të përfitoj nga fatkeqësia e dikujt tjetër. Por në mbledhjen e kryesisë së Nismës në Drenas, është votuar që unë të jem kandidat i zgjedhjeve të ardhshme për Kryetar Komune, për të cilat nuk e di se kur do të mbahen’’ ka thënë ai, për Klan Kosova.

Megjithatë ai nuk deshi të komentoj asgjë në lidhje me raportimet se kundër kandidat i tij për kryetar të Drenasit do të jetë Naim Bazaj.

‘’Unë nuk e komentoj kandidimin për Kryetar të Komunës nga radhët e partive të tjera në Drenas’’ ka përfunduar Xhemajlaj.

Isa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending