Ky do të jetë trajneri i ri i Prishtinës

Periskopi.com Sporti

Prishtina sot gjatë ditës ka shkarkuar trajnerin Armend Dallku.

Tekniku shkupjan Zekirija Ramadani do të jetë trajneri i ri i klubit më të trofeshëm kosovar, Prishtina.

Zeko, i cili është një ndër trajnerët më të suksesshëm në futbollin kosovar prej instititucionalizimit të Kosovës në FIFA dhe UEFA, me dy tituj të fituar me Trepça 89 dhe Feronikelin do të ketë detyrën për ta kthyer Prishtinën në majat e futbollit kosovar, aty ku bardhekaltërit nga kryeqyteti i Kosovës vite me radhë kanë probleme të ngjiten.

Kujtojmë se Ramadani është trajneri i parë që fiton titullin e kampionit me FFK-në si anëtare të FIFA-s dhe UEFA-së dhe trajneri i parë që ka drejtuar një skuadër kosovare (Trepca 89) në Kupat e Europës.

Shpërndaje në: