Connect with us

Lajme

Kuvendi kërkon 270 mijë euro nga Qeveria për skanerë special që detekton gazin lotsjellës

Published

on

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që t’i ndahen mjete financiare Kuvendit për blerjen e skanerëve të cilët do të detektonin futjen e gjësendeve të ndaluara brenda këtij institucioni.

Vendimi i qeverisë është konfirmuar përmes një komunikate për media dhe ka pasuar kërkesën e Kryesisë së Kuvendit, sipas të cilës, me këso lloj skanerësh, mund të detektohet dhe parandalohet futja e gazit lotsjellës në Kuvend, por edhe e gjësendeve tjera të ndaluara.

Kërkesa për këtë lloj pajisje ka pasuar përdorimin e gazit lotsjellës në Kuvend nga ana e opozitës këta shtatë muajt e fundit.

Gazi lotsjellës ishte futur në Kuvend, përkundër masave të shtuara të sigurisë dhe kontrollit në detaje të secilit person që është futur në ndërtesën e Kuvendit ditëve kur janë mbajtur seancat plenare, transmeton rel.

Seanca e radhës, është caktuar për nesër, më 10 mars. Por, mbetet pikëpyetje nëse Kuvendi do t’ia dalë që për një kohë kaq të shkurtër t’i siguroj këta skanerë qysh për seancën e radhës.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending