Connect with us

Lajme

Kuvendi i Shqipërisë miraton ligjin e mbetjeve

Published

on

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë miratuan me 63 vota pro, 29 kundër dhe 3 abstenim ligjin për menaxhimin e integruar të mbetjeve. Ky projektligj ishte një prej çështjeve që dominoi debatin në parlament.

Më herët ish-Kryeministri, Sali Berisha tha se pas këtij ligji qëndron mafia e plehrave dhe akuzoi pasardhësin e tij se ka mashtruar shqiptarët.

Për Kryeministrin Edi Rama, ndezja e dritës jeshile për importin e mbetjeve vjen pasi Shqipëria ka përmbushur standardet sa i përket riciklimit, shkruan Tv Klan.

Në këtë debat, Deputeti Ben Blushi hodhi akuza ndaj mazhorancës, se ligji bëhet për një grusht investiorësh. Kryeministri u rikthye sërish në sallën e Kuvendit, ku iu kundërpërgjigj akuzave për kapjen e industrisë së riciklimit nga mafia.

Kryeministri Rama tha se ligji do të ketë efekte pozitive edhe në buxhet.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending