Connect with us

Lajme

Kushtet e Kroacisë mbeten për Serbinë

Published

on

Shefi i diplomacisë kroate thotë se në kornizën negociuese të Serbisë me Bashkimin Evropian, janë përfaqësuar tri kërkesat kryesore kroate, transmeton Koha.net.

“Kroacia ka luftuar që të gjitha interesat kroate të jenë të përfaqësuar në procesin negociues të Serbisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe kështu Kroacia mund të jetë e kënaqur”, ka deklaruar ministri kroat i Punëve të Jashtme i Kroacisë në Qeverinë teknike, Miro Kovaç.njofton aljaazera, transmeton Koha.net.

Ai për RTL ka thënë se Kroacia ia ka dalë që në kornizën negociuese të jetë bashkëpunimi i Serbisë me Gjykatën e Hagës, mbrojtjen e minoritetit kroat në Serbi dhe që jurisprudenca serbe për ndjekjen e krimeve të luftës nuk do të jetë kompetent për Kroacinë.

Shkrimet e medieve serbe se në Samtin e Ballkanit Perëndimor në Paris kancelarja gjermane Angela Merkel e ka qortuar Zagrebin, Kovaç i ka quajtur manipulime dhe konstruksione dhe ka theksuar se pala serbe as që ka marrë pjesë në hartimin e kornizës negocieuse.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending