Connect with us

Sporti

Kush shënoi më shumë gola në EURO 2016, majtakët apo të djathtët?

Published

on

Kush tha se mëngjarashët shënojnë më pak gola? Nga 100 golat e shënuar deri tani në EURO 2016, 35 janë shënuar me këmbën e majtë.

44 janë shënuar me këmbën e djathtë dhe 21 me kokë. Golat e shënuar me të majtën në EURO 2008 ishin 24,7 %. Në EURO 2012 vetëm 17,1 %  dhe deri tani në EURO 2016 35 %.

Mëngjarashët përbëjnë 12 për qind të popullsisë së botës.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending