Connect with us

Sporti

Kush po i premton Kosovës shumë medalje?

Herolind Nishevci hyri në mesin e sportistëve më të suksesshëm të Kosovës së pasluftës, duke e fituar të shtunën medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Karatesë, i cili u mbajt në Linz të Austrisë.

Published

on

Karateisti kosovar tregoi performanca të shkëlqyera, duke e konkretizuar në fund ëndrrën e tij për të fituar medalje në një Botëror, shkruan sot gazeta Zëri.

“Objektivat e mia janë që t’i sjellë Kosovës sa më shumë medalje nga Kampionatet Evropiane dhe Botërore, si dhe kualifikimi në Lojërat Olimpike dhe nëse mundem, ta sjell një medalje edhe nga Japonia”, ka përfunduar Nishevci, i cili do të kthehet shumë shpejt në atdhe.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending