Connect with us

Lajme

Kush janë dy organizatorët e grushtshtetit në Turqi?

Published

on

Mbrëmë ka ndodhur një tentim për të marrë pushtetin nga ana e një pjese të ushtrisë në Turqi.

Është raportuar gjatë në mediet turke se brigadat e rrebeluara kanë qenë ajo e Forcave Ajrore të Turqisë dhe pjesëtarë të këmbësorisë e xhandarmërisë ushtarake në Turqi. E prapa këtyre dy formacioneve qëndronin dy persona.

I pari është Gjeneral Akin Ozoturk, i pari i Forcave Ajrore të Turqisë. Ai ka një karrierë të gjatë në ushtri, plot 43 vjet në shërbim.

Ozoturk mban shumë medalje dhe dekorata si ushtarak i respektuar dhe që ka mbrojtur vendin e tij. Ai më parë ka qenë shef i Inteligjencës së Forcave Ajrore dhe një sërë titujsh tjerë në ushtri.

Personi i dytë që mban barrën e këtij aksioni, tashmë të dështuar, është Gjenerallejtënant Metin Iyidil, Ai ka qenë i pari i Forcave EDOK të Mbështetjes dhe i Komandës së Trajnimit në Turqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending