Connect with us

Lajme

Kush është nëna e tre fëmijëve të famshëm të Donald Trump, njihuni me të (Foto)

Published

on

Donald Trump është presidenti i 45të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, edhe pse ai është president që nga Janari i këtij viti, qytetarët amerikanë kanë ende pyetje të shumta në lidhje me familjen e tij dhe jetën personale. Donald i cili është i martuar me Melania Trump, që nga viti 2005 ishte i martuar dy herë në jetën e tij para se të martohej me Melanian, si dhe ka pesë fëmijë në total.

Djali i tij 39 vjeçarë, Donald Trump Jr është bërë i famshëm në skenën politike për shkak të përgjigjeve të tij në lidhje me akuzat se aj ka kërkuar nga shteti Rus që të ndihmojë babanë e tij në kampanjën për president të Amerikës si dhe të “njollosin” Hillary Clinton’in. Njerëzit ende janë duke pyetur vetëveten se kush është nëna e tij?!
Ivana Trump and Donald Trump 2014

Që nga viti 1977 e deri në vitin 1992, Donald Trump ishte i martuar me shtetasen Qeko-Amerikane, biznesmenën dhe modelen Ivana Trump. Çifti kanë tre fëmijë, Donald Trump Jr, Ivanka Trump dhe Eric Trump.

Ivana jeton në Neë York. Pasi ka mësuar që gruaja e parë e Donald Trump, Marla Maples do të marrë pjesë në inaugurimin e tij, Ivana hoqi dorë dhe u nis nga Washingtoni për në Manhattan.

Ish-modelja financohet nga shkrimi i librave të vet, kolumnat si dhe ka aksione të mëdha në një gazetë të famshme Kroate. Gjithashtu është pronare e firmës së saj të rrobave, bizhuterive.

Ivana ishte e martuar me agjentin e patundshmërisë, australianin Alfred Winkmayr në vitin 1971 dhe në vitin 1973 çifti janë ndarë. Më pas, Ivana u martua me Donald Trump, me të cilin u divorcua pas skandalit të tradhëtisë nga ana e tij. Pas martesës me Donald Trump, Ivana u martua dy herë të tjera, herën e parë me biznesmenin Riccardo Mazzucchelli dhe modelin italian Rossano Rubicondi.
Ivana Ivanka and Donald Trump Jr

Sipas “Celebrity Net Worth”, gruaja e parë e Donald Trump është e pasur me 60 milion dollarë. Pas ndarjes me Donald Trump, Ivana fitoi 20 milion dollarë nga ai.

Ivana ka shkruar shumë libra në vitet e 90’ta. Tash në vitin 2017, gazeta Vanity Fair ka shkruar se Ivana është duke shkruar një libër me titullin “Ngritja e Trump”. Mendohet se kjo novelë do të dalë në shitje më 12 shtatorë të 2017./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending