Connect with us

Lajme

Kurz për sulmin në Vjenë: Ky nuk është konflikt mes të krishterëve dhe myslimanëve apo austriakëve dhe migrantëve

Published

on

Kancelari austriak Sebastian Kurz sot ka mbajtur një konferencë për media pas sulmit të mbrëmshëm në Vjenë, nga ku mbetën të vdekur pesë persona, përfshirë edhe një sulmues.

Kurz tha se ky sulm terrorist nuk duhet të kuptohet si mosmarrëveshje midis të krishterëve dhe myslimanëve ose midis austriakëve dhe migrantëve.

“Ne gjithmonë duhet të jemi të vetëdijshëm se ky nuk është një mosmarrëveshje midis të krishterëve dhe myslimanëve ose midis austriakëve dhe migrantëve. Kjo është një luftë midis shumë njerëzve që besojnë në paqe dhe atyre të paktëve që duan luftë”, shkroi ai në Twitter në një varg postimesh.

Kurz gjithashtu njoftoi se mbrojtjen e vendit e kanë marrë përsipër forcat e armatosura në mënyrë që policia të mund të bashkojë të gjitha forcat e saj për punën hetimore.

“Unë i kam kërkuar Ministrit të Brendshëm të bëjë gjithçka që është e mundur për të hetuar këtë sulm”.

“Falënderimet tona shkojnë gjithashtu për të gjithë ata njerëz që u dalluan për guxim dhe moral duke iu dalë në ndihmë atyre që kanë nevojë. Falënderimet tona shkojnë për forcat e sigurisë dhe ekipin e shpëtimit, të cilët u kujdesën për sigurinë tonë atë natë, një pjesë e të cilëve ishin në rrezik të jetës”.

“Ne do të hetojmë, gjurmojmë kryesit e krimeve, mbështetësit dhe njerëzit e tyre dhe do t’i sjellim para drejtësisë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending