Connect with us

Lajme

Kurti: Vetëvendosje e parandaloi luftën

Published

on

Vetëvendosje ka mbajtur sot një tubim. Deputeti Albin Kurti ka thënë se Vetëvendosje, nuk e ka ndalur vetëm demarkacionin, por e ka parandaluar edhe luftën

“Largqoftë po të kalonte demarkacioni të enjten e 1 shtatorit. Trupat e Malit t’Zi – policore e ushtarake – i kishin msy Kuçishtes, por t’u iu falënderu peticionit masiv me 205 mijë nënshkrime, gazit lotsjellës në Parlament, aksioneve simbolike, fakteve të ekspertë ve, t’iu falënderu protestave dhe demonstratav e më të mëdha në KosovëN e masluftës, manifestimeve të shpeshta për Republikën, ne, jo vetëm që e kemi ndalur demarkacionin, por ne e kemi parandaluar edhe luftën. Nuk do të mund të vinin ato trupa malazeze në ata 8,200 hektarë pa konflikte të reja, pa gjakderdhje të reja” ka thënë Kurti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending