Connect with us

Lajme

Kurti, politikani i parë shqiptar që ftohet për të shënuar përvjetorin e Masakrës së Srebrenicës

Published

on

Albin Kurti ka marrë pjesë në shënimin e 21-vjetorit të masakrës së Srebrenicës. Kurti është politikani i parë kosovar që merr pjesë në një përvjetor të kësaj masakre.

Ai është ftuar atje nga Lëvizja e Nënave të Enklavave të Srebrenicës dhe Zhepës. Ushtria serbe në Srebrenicë ka vrarë mbi 8 mijë civilë boshnjakë.

Këtë vit organizatorët i kanë shpallur të padëshirueshëm qeveritarët serbë. As pas 21 vitesh Serbia nuk e ka pranuar krimin e bërë në Srebrenicë si shtet.

“Republika Srpska, ky projekt i krijuar nga gjenocidi edhe sot është kërcënim për viktima të reja. Kështu ndodh kur marrëveshjet e paqes bazohen në raporte forcash, dhe jo në vendosje të drejtësisë”, thuhet në një njoftim të Vetëvendosjes.

Përvjetorin e kaluar, kryeministri i Serbisë Vuçiq ishte sulmuar me gurë në Potoqari të Srebrenicës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending