Connect with us

Lajme

Kurti mbështet Bernie Sanders, armikun më të madh të Trumpit

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duket se është një mbështetës i flakët i kandidatit për presidenti të SHBA-së, Bernie Sanders, i cili ndër amerikanët e rrallë që promovon ideologji majtiste.

Por, Kurti dhe Sanders nuk ka vetëm ideologji të njëjtë, por kanë edhe këshilltarin e njëjtë të fushatës.

Ai është Arun Chaudhary, i cili punoi në fushatën e fundit të VV-së dhe Kurtit si një nga strategët në videokomunikimet me qytetarët e Kosovës.

Chaudhary aktualisht është i përfshirë në fushatë në kampin e Bernie Sanders kandidat për president të SHBA-së.

Madje, Kurti duket se ka edhe komunikim personal me Sanders, meqë vitin e kaluar, Kurti i kishte uruar Sandersit që të ketë shëndet dhe shërim të shpejt, pas një sëmundje që kishte pasur ai.

“Uroj @berniesanders shërim të shpejtë dhe të plotë. Bota ka nevojë për zërin tuaj, qëndro i fortë!”, kishte shkruar Kurti në rrjetin e tij në Twitter.

Ndërkohë, shqiptaro – amerikanët, përmes Hary Bajraktari kanë dalë hapur kundër Bernie Sanders.

Bajraktari ditë më parë i reagoj një përkrahëse tjetër të Sanders, Dua Lipes, duke thënë se është një ditë e trishtueshme kur Dua Lipa, e cila as nuk jeton në SHBA, e mbështetë Bernie Sandersin.

“Shqiptarët e kanë parë se çka i ka bërë komunizmi Shqipërisë. Edhe prindërit e saj e përjetuan diskriminimin që mbizotëronte në Kosovë nën Jugosllavinë socialiste”, kishte thënë Bajraktari.

Ditëve të fundit, Qeveria e Albin Kurtit, sidomos përkrahësit të VV-së kanë shpërndarë lajme dhe postimi kundër Presidentit të Amerikës, Donald Trump, i cili po kërkon arritjen e një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending