Kurti: LDK disi na e ngadalësonte punën në Qeveri, gjithë ishin me hezitime

Periskopi.com Lajme

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sonte në RTSH ka treguar se çka nuk shkoi në bashkëqeverisje me LDK’në, transmeton Periskopi.

Kurti thotë se LDK poi a ngadalësonte punët në Qeveri.

‘’Disi na e ngadalësonin veprimtarinë. Donim të ecim më drejt dhe më shpejt, gjithë ishin me disa hezitime, pengesa, jo a e kemi konsultuar atë, jo atë. Ngadalësimet na ngushtonin spse u desht të ecnim shpejt’’

‘’Kur brenda qeverisë së re ke disa të tjerë, që të ngadalësojnë, ajo e vjetra në qeverinë e re sigurisht që ndikonte’’./PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: