Kurti- Haradinajt: Mos u mburr që je patriot

Periskopi.com Lajme

Kanë vazhduar replikat mes Albin Kurtit dhe Daut Haradinajt për temën e patriotizmit.

Haradinaj ka thënë se ‘ai është më patriot se Kurti dhe se për këtë nuk mund t’i mbajë leksione askush.

Ndërkaq, Kurti ka thënë se ‘s’duhet të mburren me patriotizëm sepse cdokush e ka obligim ndaj vendit të jetë patriot’.

“Nuk e kontestoj patriotizmin e Haradinaj, gjatë luftës, pas luftës, por jo patriotizëm për demarkacion. Se patriot nuk mundesh me qenë i kufizuar në kohë, duhet tërë jetën. Mos u mburr fort se për vendin tënd ka qenë, pra është gabim me përmend”, ka thënë Kurti.

Shpërndaje në: