Connect with us

Lajme

Kurti e Sejdiu takohen me shefen e BE-së, diskutohen prioritetet qeverisëse të VV-së

Published

on

Vetëvendosje ka njoftuar se sot kandidati i saj për kryeministër, bashkë me nënkryetarin e VV-së kanë takuar shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova.

Sipas njoftimit, Kurti e Sejdiu me Apostolovën kanë diskutuar situatën pas certifikimit të zgjedhjee të 11 qershorit dhe vizita e delegacionit të VV-së në Bruksel, si dhe prioritetet qeverisëse të Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Periskopi.

“Kandidati i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Kryeministër Albin Kurti dhe nënkryetari i Lëvizjes, Dardan Sejdiu kanë takuar sot shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, znj. Natalia Apostolova. Në këtë takim në zyrët e BE-së, u diskutua situata pas çertifikimit të zgjedhjeve të 11 qershorit, vizita e delegacionit të VETËVENDOSJE!-s në Bruksel si dhe disa nga prioritet qeverisëse të Lëvizjes. Nevoja për bashkëpunim të vazhdueshëm mes të dyja palëve ishte pjesë e bisedës në këtë takim”, thuhet në njoftim.

VV thekson se palët janë dakorduar për bashkëpunim të mëtejshëm e të vazhdueshëm dhe intensifikim të raporteve. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending