Connect with us

Lajme

Kurteshi: Nëse Presidenti nuk e respekton kushtetutën, do ta shkarkojmë atë (Video)

Published

on

 

Ismajl Kurteshi nga Vetevendosje në Rrokum Roll ka thënë se nëse Presidenti nuk e repsekton kushtetuten lidhunr me mandatarin për Qeverinë e vendit ata kanë me bë vetë Qeverinë dhe se do ta shkarkojnë edhe vetë Thaçin.

Duke folur për Levizjen Vetevendosje, ai ka thanë se Kryesia ka me marrë vendim nëse do të marrin pjesë apo jo në seancë kur të zgjedhet Kryeparlamentari duke shtuar se nuk kanë ndonjë qëndrim për ta bojkotuar.

“Na e dime se po te mvaret puna e mandatit per koalicionin e dyte prej Presidenti, kemi me ba vete Qeverine dhe sikur jane shkarkue ne kete vend dy President mundet me shkue edhe i treti”, ka thënë Kurteshi.

E kur ka folë, për koalicionin me LDK’n ai ka thënë se ‘na nuk kerkojme me qene pjese e pushtetit, me çdo kusht por ëshë e nevojshme per me qene dhe me bë Qeverinë.

Sipas tij, ky koalicion do të mjaftonte për ta bërë Qeverinë.

https://www.youtube.com/watch?v=ozbYxw11a-g

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending