Connect with us

Sporti

Kurdisjet dyshohet se vijnë nga ata që duhet t’i ndalin

Published

on

Komisioni i Garave (KG) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj klubit Ballkani nga Suhareka, që garon në Ligën e Parë të Kosovës, për tentim të kurdisjes së ndeshjes me Ramiz Sadikun.

KG-ja ka iniciuar procedurë disiplinore për tentim të kurdisjes edhe ndaj kryetarit të klubit Florim Kryeziu dhe trajnerit Gëzim Hasi, shkruan sot Koha Ditore.

Në një videoincizim të publikuar të martën, Hasi shihet duke përcjellë një mesazh në drejtim të futbollistëve të kryetarit të klubit, për t’ia lëshuar ndeshjen Ramiz Sadikut.

Në videoincizimin e publikuar nga “Indeksonline” shihet që futbollistët janë kategorikë për të mos e lëshuar ndeshjen. Ballkani e fitoi ndeshjen 2:1 në fushën e Ramiz Sadikut, në fillim të marsit.

Kryeziu mban post të rëndësishëm në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, institucion që jo shumë kohë më parë ka bërë thirrje që të hetohen dyshimet për kurdisje. Ai është udhëheqës i Divizionit të infrastrukturës sportive në MKRS.

I pari i MKRS-së, Kujtim Shala, të martën për gazetën ka thënë se është i informuar se emri i punonjësit të institucionit të cilin e udhëheq është përfolur se ka ndikuar që të rregullohet një ndeshje. Por, Shala ka thënë se Kryeziu është shërbyes civil dhe për këtë mund të flasë më shumë sekretari i përgjithshëm. /Koha/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending