Connect with us

Lajme

‘Kur flet Thaçi për dekriminalizim, është sikur të flasë Meda për ‘detallavizim’

Anëtari i kryesisë së Lëvizja Vetëvendosje, Ylli Hoxha,  ka thënë se ne jemi në një fazë alarmante për sa i përket shtrirjes së krimit në politikë dhe administratë e institucione tjera të cilat do të duhet të ishin përgjegjëse për sundimin e ligjit.

Published

on

Hoxhaj po ashtu tha se personi i cili është duke e inicuar ligjin e dekriminalizimit është koka e këtij problemi.

Ai e ka cilësuar Hashim Thaçin si gjeneratorin i kriminalizimit të politikës dhe politizimit të gjyqësisë, prokurorisë dhe gjitha sistemeve administrative në Kosovë.

Sipas tij, kur flet Thaçi për dekriminalizim, është sikur të flas Meda për ‘detallavizim’.

Po ashtu Hoxhaj tha se ne nuk kemi probleme me ligje për sa i përket luftimit të krimit sepse ne nuk jemi duke e luftuar krimin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending