Connect with us

Sporti

Kupa e Kosovës: Këto ekipe u kualifikuan tutje

Published

on

Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll.

Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1.

Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. /gazetasheshi/

Këto janë rezultatet përfundimtare dhe ekipet që janë kualifikuar për rundin e ardhshëm:

FT’ Drita 2–1 Trepça

FT’ Vëllaznimi 1–3 Trepça ’89

FT’ Vushtrria 0–1 Drenica

Prizreni 0–4 Feronikeli

Ramiz Sadiku 1–2 Arbëria

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending