Connect with us

Lajme

Kundërshtohet ashpër deklarata e Mustafës që lidh demarkacionin me FAK-un

Published

on

Pasoja të tjera ka paralajmëruar kryeministri i Kosovës nëse nuk ratifikohet marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi.

Përveç vonesave në procesin e liberalizimit, edhe transformimi i FSK-së në Forcë të Armatosur është i lidhur ngushtë me demarkacionin, ka thënë kryeministri për televizionin publik.

Për shefin e Qeverisë, as Amerika, e as NATO-ja, nuk do të lejojnë probleme me një shtet fqinj, raporton KTV.

Por, si të pavërtetë të madhe e ka quajtur deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi.Ai ka thënë se çështja e demarkacionit nuk ka asnjë lidhje me transformimin e FSK-së në ushtri, por sipas tij, këto janë shpikje që i bën vetë pushteti.

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, më shumë dëshiron të besojë se është një gabim në formulim ky i kryeministrit, se sa një deklaratë serioze e tij, duke kërkuar që kryeministri të tërhiqet nga këto deklarime.

Ramadani thotë se tash e 30 vjet kufijtë më nuk menaxhohen nga ushtria dhe këtë duhet ta dijë Isa Mustafa.

Ramadani ka thënë se i vetmi faktor që po e pengon formimin e ushtrisë së Kosovës janë deputetët serbë dhe qëndrimi politik i Qeverisë së Serbisë, e jo demarkacioni me Malin e Zi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending