Connect with us

Lajme

Kundërpërgjigjet Korea e Veriut: Do të luftojmë me Amerikën

Published

on

“Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve”, ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean.

Ministria e Jashtme koreane, e cituar nga agjencia shtetërore e lajmeve KCNA, e cilëson këtë lëvizje të SHBA-ve, si një lëvizje të pamatur për pushtim dhe se situata ka kaluar në një fazë serioze.

“Ne bëjmë me përgjegjësi SHBA-të, për pasojat katastrofike të shkaktuara nga veprimet e saj të egra. DPRK është e gatshme të reagojë në çdo mënyrë lufte që do SHBA-ja”, thuhet në deklaratën e Ministrit të Jashtëm korean, cituar nga agjencia shtetërore e lajmeve, KCNA.

Komanda Amerikane e Paqësorit thotë se vendosja e Grupit goditës të Marinës në gadishullin korean, ku janë duke kryer ushtrime të përbashkëta me Marinën e Koresë së Jugut, ka për qëllim ruajtjen e gatishmërisë në rajon.

Nga ana tjetër, presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar së Shtetert e Bashkuara të Amerikës janë të përgatitura për të vepruar të vetme, për t’u marrë me kërcënimin bërthamor që vjen nga Korea e Veriut. Situata midis vendeve duket e tensionuar dhe deklaratat e presidentit Trump janë të ngjashme me ato të bëra prej tij, para sulmit me raketa në Siri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending