Connect with us

Lajme

Kundër tregut rajonal edhe ekspertët e ekonomisë në Shqipëri

Ekspertët e ekonomisë në Shqipëri janë shprehur të matur kur vjen fjala për një treg rajonal, apo bashkim doganor me vendet e rajonit, duke iu bashkuar kështu bizneseve kosovare që janë shprehur kundër nismës për një treg rajonal.

Published

on

Ka qenë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe tash së fundmi kryeministri dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksander Vuçiq, që janë shprehur për një model të thelluar, siç është bashkimi rajonal doganor, shkruan sot Koha Ditore.

Vuçiq përpiqet për lidhje ekonomike e tregtare të ish-shteteve të ish–Jugosllavisë dhe të Shqipërisë, sepse, sipas tij, kjo do të shtonte ekonominë e këtyre shteteve dhe do të përforconte bashkëpunimin rajonal.

Por eksperti i njohur i ekonomisë në Shqipëri, i specializuar kryesisht për çështjet e tregtisë, Ilir Ciko, thekson se përpara se të tentohet të kalohet në një model të ri ekonomik, pra në Bashkimin Doganor, është e nevojshme të nxirren në mënyrë të plotë të gjitha përfitimet dhe kostot që lindin nga ndërmarrja e një iniciative të tillë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending