Connect with us

Lajme

Kumanovari i bën paratë për në Haxh nga 10 denarë prej “hekuri”

Mina Mustafa i riu nga Hotla i Kumanovës i ka grumbulluar paratë për të shkuar në Haxh këtë vit.Ai këto kursime i ka bërë duke tubuar nga 10 denarë dhe 50 denarë monedhë apo hekuri siç thuhet në gjuhën popullore.

Published

on

“Kur njeriu është i vendosur e bën, ja edhe unë vendosa që të kursej nga 10 denarë dhe 50 denarë varësisht prej ditëve dhe ja arrita qëllimit që këto para të jenë për të shkuar në Haxh dhe të vizitojë vendin e shejntë Qaben” thotë për TetovaSot Mustafa i cili ndjehet i lumtur që i është mundësuar që këtë vit të jetë në mesin e shumë haxhinjlve në Mekke.

Ndryshe çdo vit shtohen të rinjët që shkojnë në Haxh nga vendet e botës por edhe nga vendet shqiptare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending