Connect with us

Sporti

Kujt ia dedikon Ronaldo suksesin e tij? Rrëfehet vetë ai…

Cristiano Ronaldo gjithë karrierën e tij të suksesshme ia dedikon Manchester Unitedit.

Published

on

 

“Më kujtohet kur lash Lisbonën për Anglinë, Ferguson ma kumtoi lajmin se unë do ta fishja fanelën me numër 7. Mbeta paksa i befasuar sepse unë e njihja djaloshin që veshte atë fanelë. E pranova mundësinë dhe sfidën”, thotë Ronaldo teksa shton se në Manchester United ka ‘mësuar shkollën dhe artin e futbollit”.

Ronaldo shkoi në MAN UTD në moshën 18 vjeçare. Sir Alex Ferguson atëkohë, ia jep dresën me numër 7. Portugezi shënoi 118 gola në kuadër të 292 lojrave gjatë kohës sa ishte në Manchester./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending