Connect with us

Lajme

Kujt do ti takojë Ministrija e Mjedisit?

Published

on

Shefi i ekzekutivit kosovar edhe zyrtarisht e ka njoftuar kabinetin qeveritar se Ferid Agani, pas një vit e gjysmë në detyre si ministër i Mjedisit, nuk është më pjesë e qeverisë, raporton KTV.

Kreu i ekzekutivit, duke e përshëndetur veprimin e Aganit, që i kërkoi atij ta lirojë nga detyra deri në një vendim të gjykatës, tha se duhet mundësuar që institucionet e drejtësisë të kryejnë punën e tyre.

Por ende nuk dihet se kush do të jetë personi që do ta zëvendësojë ish-ministrin Agani, që tash ka aktakuzë për shpërdorim të detyrës zyrtare në kohën sa ishte ministër i shëndetësisë.

Ndërkohë, burime brenda qeverisë kanë thënë se ende nuk është diskutuar për emër konkret dhe jodomosdoshmërisht ai do të jetë nga Partia e Drejtësisë. Të njëjta burime kanë thënë se mbetet në vendimin e PDK-së se kush do të jetë ministër i ri, meqë Partia e Drejtësisë është në koalicion me PDK-në, madje ekziston mundësia që PDK-ja t’ia ofrojë Partisë së Drejtësisë dy pozita zëvendësministrash e vetë ta marrë këtë dikaster.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending