Connect with us

Lajme

Kujdes kur vizitoni këtë vend gjatë verës, dënoheni me gjobë nëse bëni këto dy veprime

Published

on

Në hyrje të ishullit Hvar të Kroacisë, këtë vikend është shfaqur një tabelë për paralajmërimin e vizituesve dhe për dënimet që pasojnë në rast të sjelljes jo të mirë.

Kryetari i komunës, Rikardo Novak, shumë më herët pati premtuar, mirëpo tani ka vendosur disa rregulla për t’i dhënë fund daljes me bikini në qytet, transmeton RTL.

Ata të cilët nëpër rrugët e qytetit dalin për të shëtitur me bikini, u pason dënim prej 600 eurove, femrat të cilat në pjesën e lartme janë me bikini dhe meshkujt në pjesën e sipërme janë të zhveshur, janë të detyruar të paguajnë dënim prej 500 eurosh, ndërsa ata të cilët të pirë ecin ose janë të shtrirë rrugës dënohen më 700 euro.

“Po vjellin në qytet, po urinojnë në çdo kënd, shëtitën pa maica, po flenë nëpër rrugët e qytetit, po sillen dhe nuk po dinë as për veten”, ka thënë Novak kryesisht për vizituesin britanikë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending