Connect with us

Lajme

Kufiri me Shqipërinë kthehet në tmerr, radhë kilometrike në doganë

Published

on

Procesi i zhdoganimit të mallrave në kufi me Kosovën është kthyer në tmerrin e kamionistëve, por jo vetem, të gjithë atyre që kanë marrëdhënie tregtare mes dy shteteve shqiptare.

Radhë të gjata prej mbi 2 km u krijuan edhe të mërkurën nga kamionët e tonazhit të rëndë, që transportojnë mallra nga Shqipëria në Kosovë.

“Vetëm një sportel punon. Kurrë nuk bëhen dy bashkë. Shumë ngadalë punohet. Është humbje kohe për ne dhe harxhim nafte”, thonë drejtuesit e kamionëve.

Drejtuesit e kamionëve fajësojnë palën kosovare për vonesat.

Humbja e kohës në kufi për bizneset është dhe humbje financiare dhe drejtuesit ankohen kur dëgjojnë se procedurat janë lehtësuar, ndërsa në terren përballen me një situatë tjetër.

Kjo nuk është hera e parë që bëhen radhë të gjatë në doganën e Morinës. Jo vetëm që nuk bëhet fjalë për lehtësira doganore mes dy shteteve shqiptare, por për pengesa nga më të ndryshmet që rrezikojnë punën e dhjetëra bizneseve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending