Connect with us

Lajme

Kryetarja e kushtetueses thotë se nuk kanë presione, ka dy raste me të cila lavdërohet

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Arta Rama – Hajrizi thotë se po vazhdojnë të forcojnë sistemin kushtetuese të vendit.

Published

on

Ajo tha se Gjykata ka vendos raste të rëndësishme për shtetin dhe shoqërinë, dhe sipas saj vendimet që marrin asnjëherë nuk janë rezultat i presionit, raporton Periskopi

Ajo bëri thirrje te të gjitha institucionet të punojnë që të rriten kapacitet e kësaj gjykate.

“Nga themelimi janë pranuar 1260 kërkesa, janë trajtuar mbi 90% e tyre. Dy raste kryesore deri tani që ka trajtuar Gjykata Kushtetuese janë Asociacioni dhe çështja e Manastirit të Deçanit”, tha ajo, në ceremoninë e shtatë vjetorit të këtij institucioni ku po marrin pjesë zyrtarë nga Maqedonia, Shqipëria, Bullgaria dhe Turqia./ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending