Connect with us

Lajme

Kryesia e Kuvendit mbidhet nesër, Demarkacioni nuk është në rend dite

Published

on

Zyra për media dhe marrëdhënie me publikun e Kuvendit bën të ditur se nesër, më 14 shtator, do të mblidhet Kryesia e Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare, në të cilët do të caktohet rendi i ditës dhe dita e mbajtjes së seancës së rregullt të legjislativit të vendit.

Mbledhja parashihet të mbahet në orën 11, ndërsa në rend të ditës së saj do të jenë:
1. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mëparshme,

2. Përgatitjet për seancën plenare,

1. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës,

2. Koha për pyetje parlamentare,

3. Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme,

4. Shqyrtimi i raportit vjetor të Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare për vitin 2015,

5. Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e një (1) anëtari të Komisionit të Pavarur për Media,

6. Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e dy (2) anëtarëve të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës,

7. Propozimi i GP të AAK-së për zëvendësimin e anëtarëve në komisionet parlamentare.

3. Shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave.

Ndërsa deputetët e Vetëvendosjes tash e një kohë po marrin pjesë në punën e komisioneve dhe të seancave parlamentare, tash edhe dy grupet e tjera – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë paralajmëruar rikthimin në punën e Kuvendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending