Connect with us

Lajme

Kryeministri turk Yildirim: Do ta luftojmë zjarrin me zjarr

Published

on

Në një deklarartë vetëm disa orë pas sulmit tragjik të së martës, Kryeministri i Turqisë Yildirim tha se të paktën 36 vetë u vranë dhe 146 të tjerë janë  plagosur, dhe ka të ngjarë që edhe shumë të huaj  të jetë në mesin e viktimave.

Binali Yildirim tha se kamikazët janë të lidhur me ISIS duke shpjeguar se i ashtuquajturi Shteti Islamik është  i dyshuari kryesor në sulmin e aeroportit.

“Ne do ta luftojmë zjarrin me zjarr – tha Kryeministri – gjërat janë bërë të vështira dhe është koha të reagojmë. Autorët ishin të veshur me të zeza dhe kanë ardhur me taksi”, u shpreh ai.

Videoja në mediat sociale tregon një nga sulmuesit që hyn duke vrapuar në aeroport dhe rrëzohet pasi plagoset nga një polic para se të hedhë veten në erë, ndërkohë që të gjithë njerëzit rreth tij largohen me vrap.  Taksitë janë përdorur për të çuar të plagosurit në spital pas sulmit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending