Connect with us

Lajme

Kryeministri slloven Jansha i uron fitoren Donald Trumpit

Published

on

Kandidati demokrat, Joe Biden është në epërsi ndaj presidentit aktual, Donald Trump kur po vazhdon numërimi i votave nga zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA). Por, duket se epërsia në numrin e votave të përgjithshme nuk po i siguron Bidenit epërsi në shtetet kyçe, ku gara ende nuk është e vendosur.

Ndonëse numërimi i votave të rregullta nuk ka mbaruar ende dhe duket se numërimi i votave të shumta me postë mund të marrë më shumë kohë, kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansa e ka uruar Donald Trumpin, pasi konsideron se ky i fundit tashmë e ka fituar edhe një mandat si president i SHBA-së.

“Është mjaft e qartë që populli amerikan ka zgjedhur Donald Trump dhe (zëvendëspresidentin) Mike Pence për katër vjet të tjera. Vonesa dhe mohimi i mëtejshëm nga MSN do të shërbente vetëm për të theksuar triumfin e fundit të presidentit. Urime Partisë Republikane për rezultatin e fortë në të gjithë SHBA-në”, tha Jansa, një bashkëpunëtor i ngushtë i kryeministrit hungarez, Viktor Orban, edhe si ai kritik shumë i madh i Bashkimit Evropian (BE).

Donald Trump e shpalli fitoren në një paraqitje, ndërsa bëri thirrje për ndaljen e numërimit të fletëvotimeve dhe akuzoi demokratët se po i vjedhin votat.

Me 213 vota të kolegjit elektoral, Trump aktualisht është 25 vota prapa Biden (i cili qëndron në 238), me asnjërin kandidat që s’kanë arritur ende në 270 votat e kolegjit elektoral, të nevojshme për të fituar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending