Connect with us

Lajme

Kryeministri irakian betohet do t’i shtypë kokën gjarprit në Mosul

Pas agimit të së martës, forcat irakiane e gjeten veten aq afër zonën së kontrolluar nga ISIS në Mosul, sa që ata mund të nuhasnin tymin e zjarreve të vendosur për të penguar përparimin e tyre.

Published

on

Trupat irakiane anti-terroriste, pasi morën një zonë industrial në periferi të Mosulit nga ISIS, janë gati për të hyrë në qytet, më pak se një kilometër nga armiku.

Trupat irakiane gjithashtu rrethuan fshatin Gogjali, dhe po “shtrydhin” në një farë mënyre luftëtarët e ISIS nga drejtime të ndryshme.

Përforcime ofensive shkojnë nga veriu dhe jug-lindja, sipas Komandantit të Forcave Speciale, Maan al-Saadi.

Divizionet e armatosura irakiane dhe avionët e koalicionit kanë bombarduar pozicionet e ISIS brenda fshatit.

Kryeministri irakian Haider al-Abadi tha se ushtria e tij, “do të priste kokën e gjarprit dhe do të lironte të marrit peng nga ISIS brenda në Mosul”. “Ne do të shkojmë në Mosul për t’i liruar pengjet nga ISIS,” tha kryeministri gjatë një deklarate për shtyp në bazën ajrore në jug të qytetit.

Ai gjithashtu dha mesazhin e tij për 5000 luftëtarët e ISIS që ndodhen në qytet: “Nuk ka rrugë arratisjeje, ose dorëzohuni ose do të vdisni”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending