Connect with us

Lajme

Kryediplomati gjerman: Mund të lindin konfliktet e vjetra, por nuk janë të domosdoshme

Published

on

Kryediplomati gjerman, Sigmar Gabriel gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin Isa Mustafa, nuk ka mohuar faktin që mund të lindin konfliktet e vjetra në Evropë, por që sipas tij nuk janë të domosdoshme.

”Mund të lindin konfliktet e vjetra por nuk janë të domosdoshme.Varet prej neve se çfarë bëjmë për të evituar konfliktet e tilla”, ka thënë Gabriel, transmeton Periskopi.

Sipas tij, shtetet e ballkanit perëndimor duhet të kontribojnë për shoqëritë e tyre dhe të rrisin sigurinë për ata.

Kryediplomati gjerman gjatë kësaj konference ka folur edhe për çështjen e Asociacionit, Demarkacionit si dhe atë të shndërrimit të FSK-së në ushtri./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending