Connect with us

Lajme

Kritiku i madh i VV-së ndryshon qëndrim, tash thotë se Vetëvendosje duhet ta formojë Qeverinë

Published

on

Nga e njëjta studio ku para disa muajsh akuzoi partinë Lëvizja Vetëvendosje se pastron para dhe në të tjera emisione e ka quajtur edhe parti staliniste, Pallaska tash ka thënë se VV duhet të jetë partia së cilës t’i jepet mandati për krijimin e Qeverisë.

Përderisa me 27 prill në “Komiteti” ka thënë se ekzistojnë disa metoda të cilat ua mundësojnë partive politike, në këtë rast VV-së, që të fsheh burimet e financimit, duke i shfaqur ato si forma të rregullta të fondeve që mbledhë nga përkrahës dhe aktivistë, me 12 korrik ai ka thënë se realizimi i kërkesës këmbëngulëse të Vetëvendosjes për të provuar ndjenjën e të qenit në pushtet, do të sillte Qeverinë më adekuate.

Avokati thotë se krijimi i një qeverie pakicë, nuk është gjë e panjohur, dhe, sipas tij, edhe Vetëvendosjes do të duhej t’i bëhet e mundur diçka e tillë.

Pallaska tregon një procedurë interesante të marrjes së pushtetit nga një parti që nuk e ka shumicën, e e cila duhet të votohet nga partitë që më pas qëndrojnë në opozitë.

Përveç LVV-së në pushtet, avokati shton se është shumë e nevojshme që edhe Partia Demokratike të mos jetë në pushtet këtë mandat dhe opozita të jetë e rezervuar për të.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending