Connect with us

Lajme

Kristalet e “Trepçës” ekspozohen në Kuvendin e Kosovës

Ekspozita me kristalet e kombinatit metalurgjik “Trepça” është hapur në hollin e Kuvendit të Kosovës.

Published

on

Hapjen e kësaj ekspozite e cila është quajtur me emrin “Kristalet e Trepçës” kryetar i Kuvendit Kadri Veseli e ka vlerësuar si ditë të jashtëzakonshme pasi që sipas tij ndihen të lehtësuar se një gjigand ekonomik e ka rrugëtimin e vet ligjor të zhvillimit ekonomik.

“Nga dita e nesërme ku do të futet në fuqi Ligji për Trepçën pasuria e Kosovës nuk do të mbetet në  zgafellë. Mesazhi i sotit është që të gjithë qytetarët të vijnë t’i shohin pasuritë e nëntokës së Kosovës në hollin e Kuvendit”, tha Veseli.

Sipas tij me anë të kësaj ekspozite dëshirojnë të përçojnë mesazh se Kosova është e pasur duke pasur një rini të mrekullueshme dhe do të zhvillohet ekonomikisht dhe Kosova nuk do të jetë vend i varfër.

“E kemi Trepçën iu kemi juve rininë. Urime të gjithëve Ligji për Trepçën”, tha Veseli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending