Connect with us

Lajme

Kreu i ISIS-it bënë thirrje të pushtohet Turqia

Lideri ISIS-it Abu Bakr al-Baghdadi ka shprehur besimin në fitore, në mesazhin e tij të parë pasi forcat irakiane të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara filluan një ofensivë për të marrë përsëri Mosulin, qytetin e fundit të madh nën kontrollin e grupit të tij në Irak.

Published

on

 

Ai gjithashtu i bëri thirrje ISIS që të pushtojnë edhe Turqinë.

“Kjo betejë e ndezur, lufta totale dhe xhihadi i madh se gjendja e Islamit po luftohet,  sot vetëm rrit besimin tonë të fortë, dashtë Zoti se e gjithë kjo është një rrugë për fitore,” tha ai në një regjistrim audio të publikuar në internet nga mbështetësit të enjten.

Sherifa Zuhur, një studiues vizitor në Universitetin e Kalifornisë, Berkeley, tha për Al Jazeera se me këtë regjistrim Baghdadi po dërgon një mesazh për mbështetësit e ISIS-itpër të luftuar deri në vdekje.

“Kjo është një thirrje për të martirizimit që thotë: në qoftë se ju qëndroni në frontin e koalicionit, vetëm duhet te të qëndroni të patundur dhe të thonë:” Perëndia na mjafton ‘, tha ajo./Periskopi/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending