Connect with us

Lajme

Kreu i AKP-së demanton Kadri Veselin në lidhje me uzurpimet

Published

on

Kreu i bordit të AKP-së, Petrit Gashi mohon se është dashur një intervenim politik në mënyrë që të zbulohet lista e uzurpatorëve të ndërmarrjeve publike në vend.

Një muaj pas miratimit të bordit të ri të AKP-së nga ana e Kuvendit të Kosovës, në janar 2016, ishte vetë kryeparlamentari Kadri Veseli që i dha mbështetje të fortë bordit sa i përket uzurpatorëve.

Veseli tha se lista e uzurpatorëve do të bëhet publike dhe nuk do të ketë përjashtime për asnjërin prej tyre. Ai ishte parë disa herë në media duke i dhënë përkrahje politike agjencisë dhe që u konsiderua në publik të gjerë se kishte ardhur fundi i uzurpatorëve.

Një fund të tillë e kishte parë biznesmeni dhe ish-deputeti i PDK-së, Bedri Selmani i cili kishte uzurpuar ndërmarrjen publike apo Hotel Victory në Prishtinë që nga përfundimit i luftës në Kosovë.

Kryesuesi i bordit të AKP-së, Petrit Gashi thotë se edhe bordet e kaluara janë marrë me uzurpatorët e pronave por që intensiteti është shtuar me bordin e ri.

“Nuk besoj se duhet t’i jepet konotacion politik. Ne kemi bashkëpunim me zotin Veseli edhe me parlamentin në përgjithësi”, tha Gashi në emisionin “Ekonomia me Erëzën” në KTV.

Ndër të tjera, Gashi theksoi se në Kosovë janë edhe rreth 70 prona të uzurpuara, prej të cilave 40 prej tyre janë në veri të vendit.

Ai shtoi se ka gjetur mirëkuptim nga kryetarët e komunave serbe në veri duke potencuar takimin që ka pasur me kryetarin e komunës veriore të Mitrovicës, Goran Rakiq.

Në dhjetor të vitit 2015, Kuvendi i Kosovës miratoi bordin e ri të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, ku në krye të saj zgjodhi Petrit Gashin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending