Connect with us

Lajme

Krasniqi thotë se zgjedhjet janë zgjidhja e vetme, shqetësohet për manipulimin e tyre

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA-s, Jakup Krasniqi, ka thënë se zgjidhja e vetme që i ka mbetur Kosovës janë zgjedhjet e parakohshme, të cilat do ta nxirrnin vendin nga bllokada në të cilën e ka futur koalicioni qeverisës

Published

on

Krasniqi, në një prononcim për Indeksonline, është shprehur se edhe në rast të zgjedhjeve të parakohshme, shqetësimi më i madhe do të ishte sa a do të ketë zgjedhje të lira, e të drejta e të pa manipulueshme.

“Po të kishte politikë normale dhe opinion kritikë, vendi moti kohë është dashur të shkonte në zgjedhje. Ne zgjedhje shkohet për të ndryshuar e jo ricikluar politika fisnore e familjare, politika që më së paku mendojnë për zhvillimin e vendit dhe mirëqenien qytetare. Ka kohë që NISMA ka thënë e vetmja zgjidhje janë zgjedhje”, ka thënë Krasniqi.

Ndryshe, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për herë të parë ka shpalosur idenë që vendi të shkojë në zgjedhje të reja. Në një intervistë për një të përditshme, ai ka dhënë kritika edhe në drejtim të partnerit të koalicionit, respektivisht Qeverisë së Isa Mustafës. Kryeparlamentari ndër të tjera ka përmendur dështimin e vendit në fushën e ekonomisë dhe zhvillimit të saj. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending