Connect with us

Lajme

Krasniqi: Qytetarët nuk po shohin zgjidhje por vetëm mendojn të ikin,  vendi të shkoj në zgjedhje

Published

on

Jakup Krasniqi nga Nisma për Kosovën, ka thënë se propozimi i deputetit të PDK-së, Shaip Muja për demarkacionin është i vonuar dhe mundësia e vetme sipas tij, është që kuvendi të mos e votoj Projektligjin për demarkacionin.

Ai ka thënë se Kosova nuk  ka konflikt me Malin e Zi por sipas tij, opozita dhe ekspertët po thonë se vendi ka humb territor.

Krasniqi ka thënë se gabimi tjetër i Qeverisë është se më 1 shtator e ka tërhequr demarkacionin dhe nuk i ka lejuar deputetët që ta votojnë pasi që kurrsesi nuk do të kalonte.

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës së Kosovës ka theksuar se demarkacioni ka bërë që zhvillimet shoqërore në vend të ngecin dhe qytetarët nuk po shohin zgjidhje por vetëm mendojn të ikin prej vendit.

Ai ka shtuar se mundësia e vetme për zgjidhje janë zgjedhjet e reja.

Këto deklarata Krasniqi i ka bërë në emisionin “Rrokum Roll”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending