Connect with us

Sporti

Krasniqi: Nuk ua plotësova dëshirat

Trajneri Ramiz Krasniqi është përgjigjur ndaj deklaratës së drejtorit të KF Liriës, Mitat Muhameti.

Published

on

Krasniqi është larguar nga klubi prizrenas pas mos marrveshjeve me drejtuesit e klubit, ku pas një konflikti fizik gjatë seancës stërvitore, ish trajneri i shumë skuadrave ka dhënë dorëheqje nga posti i tij si trajner i klubit. Ai ka reaguar duke thënë se nuk ua ka plotësuar dëshirat dhe se dikujt i ka penguar puna e tij.

“Dua të sqaroj edhë një herë se dikujt i ka penguar puna ime, pasi nuk kam lejuar t’ua plotësojë dëshirat dikujt dikujt, siç janë mësuar ata me trajnerë tjerë, dhe t’ua inkuadrojë lojtarët e preferuar, të cilët nuk ishin në formë. Të gjithë i dinë principet e mia, nga të cilat nuk dalë. Unë nuk mund të ndryshojë. Deri në fund të stinorit vjeshtor kanë mbetur edhe 7 xhiro, ku pesë ndeshje i luajnë në shtëpi, pra gjithçka le të mbetet në ndërgjegjën e tyre”, deklaroi Krasniqi.

Ai po ashtu i është kundërpërgjigjur kryetarit të klubit prizrenas, Mirsad Qollaku, ku deklaroi se nuk do të marrin më trajnerë të shkollës së ish-Jugosllavisë.

“Sa i përket asaj deklaratës për trajnerët e ish Jugosllavisë, që paska thënë kryetari, le ta dinë të gjithë se si kam punuar unë. Në stërvitje kam pasur çdo herë dhjetëra tifoz, të cilët e dijnë se si kam punuar dhe që në fillim ju kam treguar se nuk lejoj ndokush të vije dhe të përzihet. Unë ia kujtoj kryetarit se jam ndër trajnerët më të mirë dhe bashkë me shtabin teknik gjatë kësaj kohe kemi bërë punë të mirë në Liri”, shtoi ish-trajneri i Prishtinës e Feronikelit. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending