Krasniqi: Emocione të njëjta si kur kemi nënshkruar Deklaratën e Pavarësisë

Periskopi.com Lajme

Deputeti i PDK-së Memli Krasniqi ka thënë se sot më shumë se të gjithë janë dëshmorët e lirisë ata që duhet të jenë në mendjet dhe zemrat e të gjithëve.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për projektligjin e Ministrisë së Mbrojtjes.

Reagimi i plotë i Krasniqit:

Kam pas nderin jetësor qe te jem një ndër nënshkruesit e Deklaratës se Pavarësisë se Republikës se Kosovës, me 17 Shkurt 2008. Sot, emocionet janë gati te njëjta, kur po votojmë Ligjet qe do te themelojnë Ushtrinë e Republikës se Kosovës.

Urime te gjithëve për këtë vepër madhore dhe nderime te përjetshme për te gjithë brezat qe sakrifikuan aq shume për lirinë dhe sovranitetin tone. Sot, me shume se te gjithë, janë dëshmorët e lirisë qe duhet te jene ne mendjet dhe zemrat tona. Urime Kosove!

Shpërndaje në: