Connect with us

Lajme

KQZ’ja bllokon Partinë e Drejtësisë (VIDEO)

Partia e Drejtësisë ka mbetur e bllokuar nga KQZ-ja. Për kryetar të ligjshëm, KQZ-ja ende e njeh Ferid Aganin, por në fundin e shtatorit, një kuvend i jashtëzakonshëm i një pjese të strukturave të PD-së e shkarkoi Aganin dhe në vend të tij zgjodhi Sylejman Çerkezin.

Published

on

Ish-deputeti Çerkezi, thotë se pritja e një përgjigjeje nga KQZ-ja për certifikimin e kuvendit po u kushton politikisht.

Faktin që Ferid Agani vazhdon ta përfaqësojë PD-në, Çerkezi e quan një veprim të ulët nga ana e tij, pasi 80 % e degëve kanë qenë për shkarkimin e tij.

KTV-ja ka kontaktuar me ish-ministrin Agani, por ai nuk ka dashur të prononcohet për këtë temë deri në vendimin përfundimtar të KQZ-së.

Përderisa në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, në interesimin e KTV-së se pse nuk ka një vendim lidhur me kërkesën për certifikimin e kuvendit të PD-së, pavarësisht se ka kaluar më shumë se 1 muaj, krejt çka kanë thënë është se kërkesa është në shqyrtim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending