KQZ’ja akrediton rreth 67 vëzhgues të tjerë për zgjedhjet në Podujevë

Periskopi.com Lajme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke vazhduar me përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të së dielës në komunën e Podujevës.

Ky institucion akreditoi në mbledhjen e sotme 67 vëzhgues të tjerë të cilët do të mund të përcjellin procesin e votimit këtë të diele. Të akredituarit e sotëm janë përfaqësues të mediave të ndryshme të Kosovës. Deri më tani numri i përgjithshëm i vëzhguesve të akredituar për këto zgjedhje, sipas KQZ-së është: 1 mijë e 554 vëzhgues.

Vëzhguesit e akredituar deri më tani përfaqësojnë 3 subjektet politike që garojnë në këto zgjedhje, OJQ vendore dhe ndërkombëtare si dhe media të ndryshme.

Sipas KQZ-së vetëm vëzhguesit e akredituar mund të përcjellin procesin zgjedhor në vendvotime në ditën e zgjedhjeve dhe procedurat tjera në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve

Shpërndaje në: