Connect with us

Lajme

KQZ jep shifrën zyrtare: Pjesëmarrja në votime 21.6 për qind

Published

on

Qendrat e votimit tash e tre orë janë mbyllur në Shqipëri.

Deri në ora 15 kur edhe u dha shifra nga KQZ-ja, vetëm 15.5 për qind e shqiptarëve kishin dalur të votonin.

Nga ora 19:00 kur filloi mbledhja e kutive të votimit deri më tani nuk u dha asnjë rezultat zyrtar, përveç disa burimeve të TCH që thanë se dalja në zgjedhje ishte 19.6 për qind.

21.6% është pjesëmarrja e shqiptarëve në votimet e 30 qershorit.

Shifra është konfirmuar pak minuta më parë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që raportoi se 771 mijë e 863 qytetarë kanë ushtruar sot të drejtën e votës. Opozita ka pretenduar përgjatë gjithë ditës për një shifër më të ulët të pjesëmarrjes së qytetarëve, Partia Socialiste e ka konsideruar si konfirmim dhe referendum në favor të mazhorancës.

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending